"We moeten onze democratieën beschermen tegen elke vorm van buitenlandse inmenging. Wanneer we dergelijke inmenging vermoeden, vooral tijdens verkiezingen, moeten we snel en vastberaden optreden. Na aanwijzingen dat buitenlandse actoren zich hebben gemengd in de Roemeense presidentsverkiezingen via TikTok, onderzoeken we nu grondig of TikTok de Digital Services Act (DSA) heeft overtreden door dergelijke risico's niet aan te pakken. Het moet duidelijk zijn dat in de EU alle online platforms, inclusief TikTok, verantwoordelijk moeten worden gehouden", aldus Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
Volgens de DSA zijn grote online platforms o.a. verplicht om de verspreiding van illegale content tegen te gaan. Ook moeten de getoonde aanbevelingen voor gebruikers transparant zijn. Meer over de DSA.
In het geval van TikTok is het onderzoek van EC gericht op mogelijke manipulatie van het algoritme achter de getoonde aanbevelingen. Er wordt ook gekeken naar het beleid rondom politieke advertenties en betaalde politieke content.
Meer weten? Lees het volledige persbericht.
Bijzonderheden
- Datum publicatie
- 17 december 2024
- Auteur
- Vertegenwoordiging in Nederland