
In deze tijd van grote geostrategische en economische onzekerheden is het zaak nauwer met onze partners en buurlanden samen te werken. Om deze reden ontwikkelen we nu een gemeenschappelijke mediterrane ruimte.

Er is een huisvestingscrisis in Europa, maar wat houdt dat dan precies in? Enerzijds gaat het om een materiële crisis in de bouw: tussen 2010 en 2023 zijn de bouwkosten voor nieuwe woningen in de EU met 52 % gestegen. Anderzijds is er sprake van een crisis in vraag en aanbod.

"...Mensen moeten ook meer met hun spaargeld kunnen doen in de praktijk. Maar al te vaak staat geld gewoon op betaal- of spaarrekeningen – veilig, ja, maar door de inflatie verliest het zo wel aan waarde..."

We komen uit verschillende delen van Europa, met verschillende culturen. We zijn opgegroeid in verschillende politieke systemen en in verschillende talen en we zijn gevormd door een verschillende geschiedenis. Maar we hebben een sterke gemene deler die ons bindt: in ons hart voelen we ons Europeaan.

Elke dag steken meer dan 4,6 miljard euro aan goederen en diensten de Atlantische Oceaan over. Met een totale jaarlijkse handel van 1,68 biljoen euro hebben de EU en de VS de meest omvangrijke economische relatie ter wereld. Daarom is het vorige maand bereikte akkoord zo belangrijk.

Drie op de vier bedrijven zijn, linksom of rechtsom, afhankelijk van de natuur. Van grondstoffen zoals hout, katoen en gewassen. Van microben en organismen die dood organisch materiaal afbreken, die het ecosysteem intact en de landbouwgrond gezond houden.

84% van de Nederlanders wil dat de EU meer actie onderneemt om waterproblemen aan te pakken. Dat is wat we vandaag doen met de nieuwe Europese strategie voor waterweerbaarheid. Dit plan helpt een grote stad als Amsterdam, waar een drinkwatertekort geen ondenkbaar scenario is.

De EU moet volledig onafhankelijk worden van Rusland op het gebied van energie. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) legt in een ingezonden brief uit hoe de Europese Commissie dit wil bereiken in de komende jaren.

De EU bevindt zich op een belangrijk keerpunt op het vlak van economie, schone energie en veiligheid. Het is duidelijk dat er nu actie vereist is.

Criminaliteit kan iedereen treffen en overal plaatsvinden. Slachtoffers van misdrijven verdienen bescherming, steun en toegang tot de rechter, ongeacht wie zij zijn of waar het misdrijf heeft plaatsgevonden in de Europese Unie.

We leven in een tijd van hevige wereldwijde concurrentie voor toegang tot energie, grondstoffen en nieuwe technologieën. Daarom hebben we een mentaliteitsverandering nodig over de toegang tot water. “Business as usual” is niet langer een optie.

Europa is altijd een handelscontinent geweest, maar we worden nu geconfronteerd met toenemende handelsbelemmeringen in de wereld.

Overstromingen in Duitsland, België en Nederland en extreme hitte en bosbranden in Griekenland drukken ons met de neus op de feiten, zegt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen tegen NU.nl.